انواع سس ها

1398/01/27

Pineapple

سُس، مایع غلیظی است که برای طعم و مزه‌دادن به انواع غذاها یا جذاب‌تر به نظر آمدن آن‌ها به کار می‌رود. برای مزه‌دارتر کردن غذا چاشنی های گوناگونی بکار می‌رود که سس‌ها جزئی از پرطرفدارترین آن‌ها هستند. در این مقاله شما رو با انواع مختلف سس و موارد کاربرد آنها آشنا می کنیم.

سس گوجه فرنگی

این سس از پرکاربردترین و مرسوم ترین سس ها در جهان می باشد که برای سرو انواع فست فود و بسیاری از خوراکی های دیگر استفاده می شود. همچنین سس گوجه فرنگی در تهیه بسیاری از سس‌ها به عنوان ماده اولیه به کار می‌رود.

سس فرانسوی

سس فرانسوی از آن جمله سس هایی ست که معمولا سر هر سفره ای دیده می شود. این سس به دلیل طعم ملایم و خوشایندی که دارد معمولا در بیشتر سالادها و حتی غذاها کاربرد دارد. مهم ترین موادی که در این سس استفاده می شود سس خردل و روغن زیتون می باشد.

سس کچاپ

یکی از فرآورده‌های مهم گوجه فرنگی محسوب می‌گردد، سس کچاپ، نوعی سس است که معمولاً از گوجه فرنگی رسیده تهیه می‌شود. مواد اصلی تشکیل دهنده‌ی سس کچاپ امروزی، گوجه‌فرنگی، سرکه، شکر، نمک و فلفل شیرین است، که البته گاهی از پیاز، کرفس و ادویه‌جات دیگر نیز در تهیه آن استفاده می‌شود.

به طور معمول، توصیه می‌شود که از کچاپ به دلیل دارا بودن مواد افزودنی و نگه‌دارنده، کمتر استفاده شود.دیگر آنکه باید از مصرف سس گوجه‌فرنگی که رنگ تیره و غلظت زیاد دارند، خودداری کرد.

سس مایونز

این سس، مادر تمام سس ها محسوب می شود و پایه‌ی اصلی بسیاری از سس‌های ترکیبی و سس‌های سالاد به شمار می‌رود. این سس رنگ سفید دارد و به طور سرد سرو می شود و در بازار سس های متنوع و خوش مزه مایونز با میزان چربی و پروتئین متفاوتی را می توان پیدا کرد.

سس چیلی

یکی دیگر از فرآورده‌های گوجه فرنگی سس چیلی است، سس تندی که از گوجه فرنگی، سیر، پیاز، فلفل، سرکه، شکر و نمک تهیه می‌شود. فرمول آن تقریباً شبیه کچاپ است، با این تفاوت که به جای پوره گوجه فرنگی که در تهیه کچاپ استفاده می‌شود، در سس چیلی، از گوجه فرنگی که پوست آن گرفته شده و خرد شده باشد، استفاده می‌گردد.

سس سالسا

این سس، نوعی سس (معمولاً تند) رایج در منطقه آمریکای لاتین می‌باشد که آن را جزو سس هایی که پخته نمی‌شوند، دسته‌بندی می‌کنند. اصل واژه سالسا اسپانیایی است که خود ریشه لاتین دارد و به معنای سس می‌باشد. به عنوان چاشنی همراه با انواع اسنك هاخصوصاً ترتيلا و انواع ساندویچ گرم ،برگر ها، استيك و جهت طعم دار كردن خمير پيتزا استفاده میگردد. 

سس قارچ

سس قارچ جز اون دسته از سس های خوشمزه و پرطرفداره که معمولا با شیر تهیه میشود. این سس میتواند یه مکمل خوشمزه برای انواع پاستا یا انواع غذاهای گوشتی مثل استیک باشد. این سس قارچ به لطف وجود قارچ و خامه، طعم بی‌نظیری به غذا می‌دهد.

سس سویا

اگرچه سس سویا انواع مختلفی دارد اما تمام آن‌ها شورمزه و قهوه‌ای رنگ هستند و برای مزه دار کردن غذا، هنگام پخت و یا سر میز غذا خوری مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سس از سویا، غلات برشته شده، آب و نمک تهیه می‌شود. به دلیل شوری بیش از اندازه به تمام افراد توصیه نمی شود.

 

 

به طور کلی سس ها در سراسر جهان طرفداران زیادی دارند که این موضوع دلیل تنوع زیاد سس ها شده است و امروزه تمام غذاها با سس مخصوص خود تهیه و  سرو می شود. می توان گفت سس ها یک عنصر جدانشدنی از خوراکی ها شده اند.

 

 

 

 

 

طراحی و توسعه سُها سیستم