خط تولید برگر

1398/01/28

Pineapple

 

تجهیزات خط تولید همبرگر 

همبرگر پرطرفدارترین و پرفروش ترین منوی در فست فود ها است. سود حاصل از فروش همبرگر بسیار خوب و راضی کننده می باشد. زمانی که تصمیم به تولید همبرگر به صورت انبوه می گیرید نیازمند اطلاعاتی در حوزه تجهیزات خط تولید همبرگر می باشید. با ما همراه باشید در معرفی تجهیزات خط تولید همبرگر :

سردخانه با دمای زیر صفر :

گوشت مورد نیاز پس از تهیه و تحویل به کارخانه، در سردخانه زیر صفر تا شروع عملیات تولید نگهداری می‌شود. درجه برودت سردخانه نگهداری گوشت ۲۰ تا ۲۵ درجه زیر صفر می باشد. از دلایل وجود سردخانه زیر صفر این است که گوشت تحت شرایط بالای صفر به مدت زیاد قابل نگهداری نمی باشد و به سرعت فاسد می شود.

دستگاه گیوتین :

این دستگاه در قطعه قطعه کردن گوشت منجمد استخوان گیری شده مورد استفاده قرار می گیرد. انواع این دستگاه با مشخصات مختلف و ظرفیت های گوناگون وجود دارد . تفاوت این دستگاه ها بیشتر درقدرت برش گوشت های سردتر و اندازه این دستگاه ها می باشد که درعین حال ظرفیت آن ها را نیز مشخص می کند . دستگاه گیوتین، دارای یک تیغه برنده بوده که بصورت عمودی برقطعات گوشت منجمد فشار وارد کرده و آنرا به فواصل مختلف قطع می نماید.قطر برش ها بین ۱۰ تا ۶۰ میلی متر قابل تغییر است قطعات بزرگ گوشت منجمد به صورت دستی و یا اتوماتیک درمعرض گیوتین قرار می گیرند.

دستگاه چرخ گوشت :

چرخ گوشت یکی ازوسایل اجتناب ناپذیر درصنایع گوشت محسوب می گردد. این دستگاه جهت تهیه گوشت چرخ شده و ماده اولیه استاندارد شده به منظور ساختن فرآورده های گوشتی مختلف مورد مصرف قرار می گیرد. بسته به نوع عملکرد دستگاه های چرخ گوشت درسه نوع استاندارد مخلوط کن و زیر صفر درجه با اندازه های مختلف تولید می گردند.

دستگاه مخلوط کن :

این دستگاه در کارخانه های فرآورده های گوشتی جهت مخلوط کردن گوشت با نمک و ادویه جات و سایر مواد افزودنی طبق فرمول استاندارد به کارگرفته می‌شود، معمولاً از یک مخزن استوانه شکل دواری تشکیل شده اند .معمولاً برای مخلوط کردن قطعات بزرگ گوشت با مواد مختلف به کار گرفته می شوند که دارای ظرفیت های متفاوت بین ۵۰ تا یک هزار کیلو گرم می باشند.دستگاه های مجهز به هم زن دارای ظرفیت بین ۲۰۰ تا ۷۵۰۰ کیلوگرم بوده و میزان چرخش بازوهای هم زن دوار، ۱۲ تا ۲۵ بار دردقیقه می باشد.

دستگاه یخ ساز :

یکی از تجهیزات مورد نیاز در هر واحد تولیدی فرآورده گوشتی، دستگاه یخ ساز می باشد. یخ ساخته شده توسط این دستگاه که به صورت پولک یا خرده شده می باشد به دلایل زیر درفرمول محصولات گوشتی به ویژه همبرگر مورد استفاده قرار می گیرد.سرمای یخ باعث افزایش قدرت جذب آب و پروتئین های موجود شده که در نتیجه درکیفیت بافت محصول اثر تثبیت کننده دارد .

دستگاه همبرگر زن :

این دستگاه درانواع مختلف دستی نیمه اتوماتیک، اتوماتیک باظرفیت ها و سیستم های مختلف وجود دارند که مخلوط آماده شده را به صورت واحدهای صد گرمی، هفتاد گرمی و غیره به اشکال مختلف درمی آورد. همبرگر های تولید شده توسط نقاله یا درون سینی و یا سبد مشبک قرار گرفته و به تونل انجماد یا سرد خانه زیر صفر برده می شوند.

 

اگر تجربه ای در زمینه راه اندازی فست فود و خرید تجهیزات فست فود ندارید ، بهتر است تا با گروه حرفه ای در این زمینه مشورت کنید تا در سرمایه گذاریتان دچار شکست نشوید . چه بسا بسیاری از کسانی که با سرمایه بسیار و به دلیل عدم مشاوره ، سرمایه خود را از دست داده اند و چه بسیارند کسانی که با سرمایه اندک و مشاوره با تیم مجرب و حرفه ای ، به سود و در آمد بالایی دست یافته اند.

گروه تخصصی راه اندازی فست فود و کافی شاپ فیض تجهیز  با سال ها تجربه، مشاور و راه انداز در استان فارس، آماده همیاری شما در زمینه راه اندازی است.

طراحی و توسعه سُها سیستم