چرا آب گرفتن بعضی از میوه ها سخت است

1398/02/17

Pineapple

چرا آب گرفتن بعضی از میوه ها سخت است ؟

مردم گاهی اوقات بعد از خرید دستگاه آب میوه گیری جدیدی که نمی تواند با میوه هایی مانند سیب ها یا موز دزست کار کند، سوپرایز می شوند. این خطای دستگاه شما نیست. مشکل در نوع و کیفیت میوه ای ست که می خواهید آبش را بگیرید.

سیب های خشک

از اونجایی که سیب ها را مدت زمان طولانی ذخیره می کنند، معمولا با سیب هایی خشکی در فصل زمستان روبرو هستیم که آب خود را از دست داده اند. وقتی این مدل سیب ها را آب می گیرید، نتیجه ی بدست آمده بیشتر شبیه به لیوانی پر از پراز لرد است. این قضیه ربطی به نوع آبمیوه گیر شما ندارد. در نهایت شما با ابمیوه گیری که لوله هایش با پوره مسدود شده است مواجه می شوید.                                         

مطمئن شوید که سفت ترین سیب ها را آب می گیرید، همچنین به آرامی آب انها را بگیرید و ما بین آن هویج بریزید که مسیر آب میوه گیری را باز نگه دارید.

 

مــوز

موز از آن دسته میوه های ست که به دلیل فیبر زیاد قابل آب گیری نیست، اما این دلیل نمی شود که حسرت چشیدن آب موز را بکشیم. به جای گرفتن آب آن، می توانید با بلندر آن را له کنید، آب میوه ای دیگر با آبمیوه تهیه کنید سپس با مخلوط کردن این دو اسموتی خوشمزه ای را درست کنید.

 

 

 

انواع توت ها 

توت فرنگی، بلوبری و رزبری نرم و دارای آب کمی هستند. اگر که بشود آب این میوه ها را گرفت، پالپ آن مسیر را مسدود می کند. راه حل این است که با اب میوه ای

دیگر مخلوط شود.

مطمئن شوید تازه و آب دار ترین توت ها را انتخاب می کنید.

با میوه های آب دار دیگری مانند پرتقال، سیب و هنداونه مخلوط کنید. آبمیوه این دسته از میوه ها دارای طعع و مزه زیادی هستند که حتما باید با میوه ی دیگری آب گرفته شوند.

 

گوجه فرنگی

به دلیل نرم بودن و آبکی بودن گوجه فرنگی، گرفتن آب آن سخت خواهد بود. البته این کار غیر ممکن نیست. راه حل این مشکل این است که از گوجه های گیلاسی استفاده کنید. این نوع از گیلاس ها نتیجه ی بهتری نسبت به گوجه های معمولی می دهند.

 

 

 

زردآلو و هلو

این دسته از میوه ها مانند گوجه فرنگی ها دارای پالپ زیادی هستند، بنابراین آب گرفتن آئها سخت خواهد بود. حتی بهترین آبمیوه این میوه ها

به شما لیوانی از پرز و پوره (مانند موز) می دهد.

دوباره مطمئن شوید که سفت ترین میوه را انتخاب کنید (البته نه اینکه خام انتخاب کنید) 

فقط با ترکیب میوه هایی مثل هویج یا سیب رسیده آنها به آرامی در آبمیوه گیری بریزید.

 

میوه های گرمسیری

اگر که تلاش می کنید میوه های گرمسیری مانند انبه، آناناس و کیوی را آب بگیرید احتمالا موفق نخواهید شد. به طور قطع آب میوه گیری شما را مسدود 

میکند.

 

 

 

آنـانـاس

خیلی از مردم سعی می کنند آب آناناس را بگیرند اما موفق نخواهند شد. این به این دلیل است که گوشت آناناس آب بسیار کمی دارد. در عوض روغن زیادی  

می توان از آن گرفت.

طراحی و توسعه سُها سیستم