راز زیبایی با ویتامین ها

1398/03/09

Pineapple

نوشیدن آبمیوه می تواند موجب سلامت و شادابی و درخشندگی پوست شود و چهره‌تان را باز کند. در میوه‌ها و سبزیجات، مواد مغذی فراوانی وجود دارد که به حفظ سلامت و زیبایی پوست کمک میکند و اگر این آبمیوه طبیعی و بدون اسانس باشد بهترین گزینه درمانی پوست می باشد. 

میوه ها و سبزیجات سیستم گوارشی را تمیز کرده و ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز پوست را تامین کنند و نوشیدن مرتب آنها باعث تامین آب و دفع سموم از سلول‌های بدن می‌شود..

یکسری نوشیدنی های وجود دارند که می‌توانند پوست تان را باطراوت و در  عین حال درخشان نگه دارند که در ادامه این مقاله به طور خلاصه برای شما جمع آوری شده اند.


 

ویتامین هایی که برای سلامت پوست مورد نیاز اند

ویتامین D

این ویتامین بیش از هر روش دیگری بر اثر جذب پوستیِ نور آفتاب در بدن ساخته می‌شود. طی این فرایند، کلسترول پوست به ویتامین D تبدیل می‌شود. ویتامین D سپس توسط کبد و کلیه‌ها جذب می‌شود و جهت کمک به ساخت سلول‌های سالم به نقاط مختلف بدن انتقال می‌یابد. 

ویتامین C

ویتامین C به‌ فراوانی در اِپیدِرم و دِرم یافت می‌شود. ویتامین C به‌دلیل برخورداری از خواص آنتی اکسیدان ها و درنتیجه ضد سرطانی‌ بودن و نیز نقش موثری که در تولید کلاژن ایفا می‌کنند، در حفظ سلامت پوست  بسیار مؤثر است.

ویتامین A

ویتامین A یک ویتامین محلول در چربی است که در بسیاری از مواد غذایی وجود دارد. این ویتامین بواسطه‌ی ترمیم سلول ­های پوستی، تولید آنزیم­ های متعادل­ کننده ساخت کلاژن و کمک به حفظ رطوبت پوست نقش مهمی در ظاهر پوست ما ایفا می­ کند. کمبود این ویتامین دربدن منجر به خشک شدن و پوسته پوسته شدن پوست شما می ­شود.

ویتامین E

ویتامین E مانند ویتامین C از آنتی‌اکسیدان‌هاست و در محافظت از پوست در برابر اثرات زیانبار نور آفتاب نقش بسزایی دارد به همین دلیل یکی از بهترین ویتامین ها برای پوست به شمار می‌آید. ویتامین E از خاصیت فوتوپروتِکشِن برخوردار است که درصورتی‌که به‌مقدار متعادل در بدن وجود داشته باشد، باعث حفظ رطویت پوست می شود. 

ویتامین K

این ویتامین توانایی افزایش قابلیت ارتجاعی و پیشگیری از چین و چروک پوست را دارد. ازجمله ویتامین‌های ضروری جهت تسهیل فرایند انعقاد خون است و به‌همین‌ دلیل در التیام زخم‌ و کوفتگی و نیز بهبود نواحی جراحی‌ شده نقش مؤثری ایفا می‌کند، همچنین به بهبود علائم کشیدگی پوست، زخم‌ها، لکه‌های تیره و نیز سیاهی دور چشم کمک  می‌کند.

 


 

 آب میوه هایی که شادابی به پوست می دهند

 

 آب پرتقال، با جلوگیری از تاثیرات افزایش سن بر پوست، باعث می‌شود پوستی با ظاهری شاداب، زیبا و جوان داشته باشید.

آب هویج، برترین انتخاب برای طراوت و شادابی پوست می باشد.

آب انگور، یکی از برترین درمان هاي آفتاب سوختگی ست و به علت وجود آنتی اکسیدان هاي قوی در این میوه، روند پیری پوست آهسته شده و پوست شاداب باقی میماند.

آب لیمو ترش، پوست را شفاف و درخشان میکند، با اضافه کردن عسل اثرات آن را می توانید چندین برابر کنید.

آب جعفری، می تواند لکه هاي پوستی و سیاهی دور چشم را برطرف کند. 

آب زنجبیل، با چین و چروک پوست مبارزه می کند و می تواند آفتاب سوختگی را درمان کند.

آب سیب، پوست را باطراوت و درخشان می کند همچنین پوست را جوان نگه می دارد.

طراحی و توسعه سُها سیستم