تجهیزات آشپزخانه صنعتی

1398/05/07

Pineapple

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

جهت راه اندازی آشپزخانه صنعتی به نکات زیر توجه فرمائید:

1.توجه به مساحت فضای آشپزخانه 

در خرید تجهیزات آشپزخانه های صنعتی باید به مساحت آشپزخانه توجه کرد، که تمامی وسایل بصورت منظم و مرتب در کنار یکدیگر قرار گیرند. منظم بودن آشپزخانه باعث می شود که کارکنان و آشپز به راحتی کار خود را انجام دهند و بازدهی بالاتری داشته باشند.

نکته مهم دیگری که در این مورد وجود دارد این است که طراحان فضای داخلی با توجه به مساحت آشپزخانه، نوع چیدمان را با درنظر گرفتن بهترین کارایی برای آشپزخانه درنظر می گیرند.

انواع چیدمان:

چیدمان جزیره ای

چیدمان خط مونتاژ

چیدمان خط تولید

چیدمان ارگونومیک 

 

مزیت های طراحی مناسب آشپزخانه:

افزایش بهره بری فضا از انرژی

سرعت عمل 

کاهش هزینه های برق و آب

افزایش فروش و درآمد

رضایتمندی مشتریان

2.انتخاب بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی

در مرحله اول شما باید با توجه به منوی غذای خود، تجهیزات مورد نیازتان را مشخص و لیست بندی کنید، و بعد از مشخص شدن دستگاه های مورد نیاز، اقدام به خرید تجهیزات صنعتی با کیفیت کنید.

نکاتی که در خرید تجهیزات باید مد نظر قرار داد به شرح زیر است:

تمامی اجناس با بهترین متریال ساخته شده باشند به طور مثال استیل به کار برده شده در تجهیزات، استیل ضد زنگ و درجه یک باشد.

- شرکتی که تجهیزات آشپزخانه صنعتی را از آنها می خرید، خدمات پس از فروش قوی به شما ارائه دهد. 

نکته مهم در مورد خرید تجهیزات این است که، شما تعادلی بین کیفیت دستگاه و بودجه مالی خود پیدا کنید. قطعا شما همیشه تجهیزات با کیفیت بالا را می خواهید زیرا بهترین کیفیت غذا را به شما تحویل می دهد و دستگاه عمر بیشتری خواهد داشت، اما اگر از پس هزینه خریدتمام دستگاه های با کیفیت برنمی آیید، تجهیزات را اولویت بندی کنید.

(بطور مثال دستگاه های پرکاربرد و اصلی خود را از بین تجهیزات با کیفیت انتخاب کنید.)

زمانی که اقدام به خرید تجهیزات خود می کنید مطمئن شوید که فضای کافی برای آن دستگاه را در آشپزخانه دارید. متاسفانه بسیاری از خریداران بدون اندازه گیری و در نظر گرفتن مکانشان اقدام به سفارش تجهیزات می کنند.

3.عدم استفاده از تجهیزات خانگی در آشپزخانه های صنعتی

در آشپزخانه های صنعتی به دلیل مراجعه کنندگان زیاد، استفاده از وسایل کوچک و خانگی، کارساز نیست و جوابدهی آشپزخانه را نمی دهد و همچنین کارایی تجهیزات و وسایل صنعتی را ندارد، زیرا وسایل خانگی بعلت قدرت کمی که دارند فقط برای مصارف خانگی مناسب می باشند و برای استفاده زیاد از دستگاه باید از وسایل صنعتی استفاده کرد.لذا باید در خرید وسایل دقت زیادی داشت.

4-فضای نشیمن رستوران:

این فضا در اکثر رستوران ها به گونه ای طراحی می شود که همزمان مرتبط و مستقل باشد. میزها معمولا کوچک با 4 صندلی در نظر گرفته می شود.

هدف دیگر از طراحی فضای چیدمان این است که مکان را تا حد ممکن برای مشتری به یاد ماندنی کنیم، مخصوصا اگر بچه های کوچک از یک مکان خوششان بیاد دفعات بعد از والدین خود می خواهند که دوباره به آن رستوران بروند.

5-نگه داشتن پل های ارتباطی با شرکت تجهیزات آشپزخانه صنعتی

زمانی که شما خرید یک جا و بزرگی را از یک شرکت تامین کننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی می کنید مشاوره و همراهی متخصصان آن شرکت را خواهید داشت.

آنها می توانند در زمینه خرید بهترین محصولات شما را همراهی کنند و شما را از روش درست سرمایه گزاری مطمئن کنند.

نگه داشتن رابطه خوب با گذشت زمان، در طولانی مدت می تواند به شما کمک کند، از آنجایی که این شرکت قادر خواهد بود در هر زمان لطف های کوچک و بزرگی به شما کند. برای مثال ارائه خدمات پشتیبانی و پس از فروش، ارسال به موقع سرویس کار، ارسال جنس مورد نیاز شما در زمان شلوغی، بدون الزام حضور شخصی خودتان در محل و ...

6-استخدام و آموزش حرفه ای پرسنل

یکی از مهمترین رموز موفقیت در جلب رضایت مشتری برخورد درست و اصولی کارمندان می باشد.امروزه شیوه های جدید آموزش توسط افراد و موسسه های مختلف ارائه می شود که شما به عنوان مدیر و صاحب رستوران با فراهم کردن شرایط آموزش و بر پایه جلسات داخلی بین کارمندان می توانید آنها را به شوق بیاورید.

 

مجموعه "فیض تجهیز" برای راحتی و درست انتخاب کردن تجهیزات آشپزخانه خود در یک سری از مقالات تصمیم دارد شما را با تجهیزات آشپزخانه صنعتی آشنا کند.

 

طراحی و توسعه سُها سیستم