اسموتی

1399/06/26

Pineapple

اسموتی 

اسموتی یک نوشیدنی است که از میوه های خام یا سبزیجات خالص تهیه می شوند و به طور معمول برای تهیه آن از مخلوط کن استفاده می شود. اسموتی معمولا دارای یک پایه مایع مثل آبف آب میوه، شیر گیاهی و بعضی اوقات فرآورده های لبنی مثل ماست، بستنی یا پنیر است. اسموتی ممکن با یخ خرد شده، شیرین کننده ها ( عسل یا شکر )، شکلات یا مکمل های غذایی با انتخاب شخصی تهیه شود.

تاریخچه اسموتی 

در سال 1920 برای اولین بار اسموتی وارد آمریکا شد و در میان مردم آمریکا جایگاه ویژه ای پیدا کرد. سال 1960 در تمام جهان این نوشیدنی معروف شد و به عنوان یک نوشیدنی پرطرفدار در جهان شناخته شد. اسموتی ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند و هر شخصی بنا بر سلیقه خود می تواند اسموتی تهیه کند.

 

فواید استفاده از اسموتی 

اسموتی ها به شما کمک می کنند تا میوه ها و سبزیجات بیشتری را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید. فیبر موجود در میوه ها و سبزیجات می تواند به شما در حفظ سلامت بدنتان کمک کند، با کتری های سالم موجود در روده شما برای پشتیبانی از سیستم ایمنی تان نیاز به تغذیه از فیبر دارند. بهترین زمان برای نوشیدن اسموتی ها صبح می باشد، به خصوص اگر با سبزیجات، میوه های کامل، دانه های چیا و ... تهیه شوند.

ترکیبات اسموتی

از آن جایی که در تهیه اسموتی ها معمولا از میوه یا سبزیجات خام استفاده می کنند، حاوی فیبر غذایی هستند. اسموتی ها به ویزه اسموتی های سبز که شامل سبزیجات هستند بسیار برای بدن مفید می باشند.سلامت غذایی یک اسموتی بستگی به مواد تشکیل دهنده آن دارد، بسیاری از اسموتی ها شامل مقدار زیادی از میوه ها هستند.

تفاوت اسموتی و میلک شیک 

میلک شیک یکی از نوشیدنی های شیرین است که مانند اسموتی طرفداران بسیار زیادی دارد. ترکیبات میلک شیک بستنی و شیر می باشد که برای طعم دار کردن آن از شربت و سس میوه ها استفاده می کنند. همچنین غلظت اسموتی ها بیشتر از میلک شیک ها هست و برای غلظت میلک شیک ها اغلب از عسل استفاده می شود. اسموتی ها می توانند سالم تر از میلک شیک ها باشند.

تفاوت اسموتی و آب میوه 

آب میوه یک نوشیدنی خوشمزه و طبیعی با خاصیت بسایر زیادی می باشد. آب میوه برای آن دسته از افرادی که دارای مشکلات گوارشی هستند و هضم غذا برای آن ها مشکل است مناسب می باشد. آب میوه برای سلامتی مفید بوده و از آب بسیاری از میوه ها برای درمان بیماری ها استفاده می شود. اما اسموتی یک نوشیدنی بسیار عالی برای کسانی که می خواهند یک وعده غذایی کامل داشته باشند است، مخصوصا برای افرادی که ورزش می کنند، چون اسموتی به اندازه ای می تواند مقوی باشد که هم انرژی مورد نیاز بدن را فراهم کند و هم وزنتان را بالا نبرد. همچنین فیبر موجود در اسموتی باعث پاک سازی روده و دفع بهتر سموم بدن می شود.

 

یکی از پرطرفدارترین و در عین حال خوشمزه ترین اسموتی طالبی است که طرز تهیه آن به شرح زیر می باشد.

اسموتی طالبی 

مواد لازم

 

طرز تهیه 

تمام مواد گفته شده را درون مخلوط کن صنعتی ریخته و تا زمانی که مواد یکدست شوند مخلوط کن را روشن نگه دارید. سپس تکه های یخ را به آن اضافه کنید، البته اگر نمی خواهید یک اسموتی رژیمی داشته باشید به جای تکه های یخ به آن بستنی اضافه کنید. حتی اگر دوست دارید یک اسموتی مغذی تر داشته باشید می توانید مقداری دانه چیا هم به آن اضافه کنید. این دانه که بسیار پر خاصیت می باشد به سلامت دستگاه گوارشتان کمک می کند، باعث سلامت پوست، مو و ناخنتان می شود و باعث کاهش وزنتان هم می شود.

 

آماده کردن اسموتی ها کاملا سلیقه ای می باشد و شما می توانید اسموتی دلخواهتان را با هر ترکیبی که دوست دارید به راحتی در منزل تهیه کنید و نوش جان کنید.

 

 

 

طراحی و توسعه سُها سیستم