تاریخچه ته چین

1399/07/19

Pineapple

طرز تهیه ته چین 

ته چین یک غذای اصیل، پرطرفدار و بسیار خوشمزه برای ما ایرانیان است که از مخلوط ماست، برنج، انواع گوشت، تخم مرغ و زعفران زیاد تهیه می شود و از دو بخش تشکیل شده است که بخش اول آن ته دیگ زعفرانی با مقداری گوشت پخته شده است که در کف قالب قرار دارد و بخش دوم آن پلو سفید رنگ است که روی ته دیگ ریخته می شود، ته چین انواع مختلفی دارد که رایج ترین آن ته چین مرغ می باشد. پختن ته چین قلق خاصی دارد که با چندین بار پختن آن به نتیجه دلخواهتان می رسید.

تاریخچه اولین ته چین 

داستانی وجود دارد که می گویند یک روز یکی از آشپزان دربار هنگام درست کردن چلو مرغ از دستش خارج می شود و پلو شفته می شود، آشپز از ترس این که تنبیه شود به زعفران متوسل می شود و ماست به برنج اضافه می کند و مرغ را لا به لای آن می ریزد، و این گونه اولین ته چین پخته می شود.

انواع ته چین 

برخلاف تصور اکثر ما که گمان می کنیم تنها نوع ته چین، ته چین مرغ ساده است، انواع مختلفی ته چین طبخ می شود مثل ته چین گوشت، ته چین گوشت و بادمجان، ته چین اسفناج، ته چین میگو، ته چین دنده و ته چین ماهی، که برنج ته چین در همه انواع ته چین به یک شکل طبخ می شود.

ارزش غذایی ته چین 

در هر صد گرم ته چین مرغ، 200 کیلوکالری انرژی، 21 گرم کربوهیدرات، 9 گرم پروتئین، 7 گرم چربی، 42 گرم کلسترول وجود دارد.

ته چین در کشورهای دیگر

جالب است بدانید که در کشور مراکش، در شمال آفرقا غذایی به نام تاچین وجود دارد. تاچین در واقع کلمه عربی شده ته چین خودمان است، که این غذا شبیه به لاپلوهایی است که در ایران پخته می شود.

مصرف ته چین به جای ته دیگ 

ته دیگ یک بافت سخت و بسیار خشک دارد که باعث نفخ، سوزش و یا حتی در مراحل پیشرفته تر سرطان معده می شود، علاوه بر این ها ممکن است باعث زخم شدن دهان، مری و دیواره معده هم شود. ته چین به دلیل بافت نرم تری که نسبت به ته دیگ دارد می تواند جایگزین مناسبی برای ته دیگ باشد.

خواص ته چین 

ته چین جزو یکی از غذاهای مغذی و مفید است، زیرا مواد اصلی تشکیل دهنده آن مرغ و برنج می باشد خواص زیادی دارد، مرغ سرشار از پروتئین و نیاسین می باشد که برای افرادی که مبتلا به آلزایمر هستند بسیار مفید است. میزان چربی مرغ بسیار کمتر از میزان چربی گوشت قرمز می باشد، اما باید حتما قبل از استفاده از مرغ پوست آن را کاملا جدا کنید زیرا پوست مرغ بسیار مضر می باشد. برنج موجود در ته چین حاوی کربوهیدرات و ویتامین B1 می باشد که مصرف آن باعث کاهش فشار خون و تری گلیسیرید می شود.

نکات طلایی برای پخت ته چین

در ته چین باید حتما از برنج خوش عطر ایرانی استفاده کنید، عطر زعفران هم بسیار مهم می باشد که زعفران باید مرغوب باشد. در تهیه ته چین از زرده تخم مرغ استفاده کنید و حتما نطفه سفید موجود در تخم مرغ را جدا کرده و دور بریزید. برای پخت ته چین از ماست چکیده استفاده کنید تا بافت شلی نداشته باشد. ته چین باید با حرارت بسیار ملایم و یکنواخت پخته شود تا رنگ آن طلایی شود و نتیجه بهتری بگیرید.

 

طراحی و توسعه سُها سیستم