استیک چیست؟

1397/11/21

Pineapple

استیک یکی از غذاهایی است که در سرتاسر جهان محبوب شده و در سال های اخیر هم این غذای گوشتی در ایران به شدت محبوب شده. این غذا یکی از مفید ترین غذاهایی ست که به میزان چشمگیری پروتئین، ویتامین و املاح مورد نیاز بدن را در خود جای داده است. استیک غذای بسیار ساده ای است و درست کردنش هم فرآیند پیچیده ای ندارد، با این حال نکات ریزی در مورد استیک وجود دارد که اهل فن باید از آن اطلاع داشته باشند.

استیک از قسمت های مختلف گوشت گاو یا گوساله (به ویژه راسته) تهیه می شود و کیفیت و بافت استیک بنا به قسمتی که استفاده شده کمی متفاوت خواهد بود. اگر بخواهیم استیک را در یک جمله توضیح بدهیم اینطور خواهیم گفت: یک برش گوشت (معمولا) گاو یا گوساله که معمولا از قسمت های عضلانی و راسته انتخاب می شود.

یکی از نکات مهم در مورد استیک درجه های مختلف پخت آن است. وقتی به رستوران می روید و استیک سفارش می دهید از شما در مورد نحوه پخت آن نظرخواهی می کنند. به طور کلی استیک را به سه روش می پزند و آماده می کنند: ریر یا خام (Rare)، مدیوم یا پخت متوسط (Medium) و ول دان یا کاملا پخته (Well Done).

 

استیک ‌Rare :

تقریبا خام است و کمترین میزان پخت را دارد. استیک Rare هنوز ظاهر قرمز گوشت خام را دارد و حتی کمی آبدار است و به همین دلیل شاید خیلی به مزاج ایرانی ها خوش نیاید.

با این حال خیلی ها در سرتاسر دنیا این نوع استیک را دقیقا به خاطر آبدار بودن و خام بودنش دوست دارند!

 

استیک Medium  :

خیلی ها این درجه از پخت را بهترین شیوه پخت یک استیک لذیذ و عالی می دانند. در این روش استیک خیلی خام نیست و پخته شده است اما وقتی آن را برش می زنید هنوز وسط گوشت کمی صورتی باقی مانده است. گوشت در این نوع پخت به خوبی پخته شده و سطح استیک کاملا برشته و قهوه ای شده ،اما هنوز هم وسط گوشت کمی صورتی است.

مدیوم  پرطرفدارترین شیوه پخت استیک است و بسیاری از سرآشپزها این نوع استیک را به مشتریانشان پیشنهاد می دهند.

 

استیک Well done :

در این روش گوشت کاملا پخته می شود و گوشت با حرارت کم و مدت زمان نسبتا زیاد پخته می شود. البته استیک خورهای حرفه ای اصلا از این روش خوششان نمی آید و معتقدند روش پخت ول دان طعم اصیل استیک را از بین می برد و دیگر به آن نمی توان استیک گفت!

اما در بین انواع استیک روش ول دان بیشتر در ایران طرفدار پیدا کرده، چون به ذائقه ما شباهت بیشتری دارد.  

 

 

نکات مهم در پخت استیک :

 

 

طراحی و توسعه سُها سیستم